Materiały dla uczniów

Poznaj legendy. Sprawdź swoją wiedzę o Ziemi Oświęcimskiej. Poznaj ciekawe i wyjątkowe historie.

Zadaniownik

Oddajemy do Waszej dyspozycji „ZADANIOWNIK”. Znajdziecie w nim ciekawe historie, których bohaterami są Wasi rówieśnicy. Ich wizerunki uwiecznione są na „Ścieżce Superbohaterów” znajdującej się przed budynkiem muzeum. Ścieżka dedykowana jest dzieciom – małym „zuchom”, którzy w czasie II wojny światowej, mimo młodego wieku pomagali, więźniom obozu.

Zadaniownik na stronie edukacyjnej Muzeum Pamięci
Tych wyjątkowych bohaterów spotkacie na wystawie stałej naszego muzeum, oglądając i słuchając relacji świadków historii. Wspólnie z Nimi przejdźcie przez kolejne strony zadaniownik. Drukujcie i rozwiązujcie! 😊

Kolorowanka

Jedyne czego potrzebujesz to drukarka i kolorowe kredki. Pokoloruj tak, jak lubisz. 

Legendy

Czy znacie legendy, które od lat związane są z Powiatem i ziemią oświęcimską? Jeżeli jeszcze nie słyszeliście żadnej – koniecznie zaglądnijcie tutaj.

Słowniczek

Słowniczek do Legend

Pobierz wyjątkowy słowniczek, który jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy na temat legend związanych z ziemią oświęcimską.

Słowniczek w .pdf

Pobierz plik na swój komputer
Pobierz

Jak "Biszkopt" został super bohaterem

Przygotuj z nami misia. Zobacz film, pobierz szablon do wycięcia i porównaj swojego superbohatera z tym, którego przygotowały inne dzieci. 

Poniżej znajduje się szablon misia w formacie .pdf. Wystarczy go pobrać i wydrukować. Miłej zabawy 😊

Tak wygląda miś w wykonaniu Twoich rówieśników. Możesz porównać swoje prace. 

ZAglądaj do nas!

Nasza oferta edukacyjna jest systematycznie uzupełniana. Dlatego dodaj naszą stronę do ulubionych i odwiedzaj ją regularnie.