✉️ Tajemnicza kurierka Wanda - wyniki konkursu

Konkurs pt. „Tajemnicza kurierka Wanda” był skierowany do uczniów klas VI–VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego. Jego celem było stworzenie komiksu, który opowie historię Wandy – Władysławy Krystyny Rzepeckiej z domu Harat.

Komisja po przeanalizowaniu prac, ich zgodności z tematem, atutów literackich/plastycznych, poprawności językowej, pomysłowości oraz estetyki postanowiła nagrodzić prace następujących uczestniczek:

Emilii Krawczyk lat 12 ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu – nagroda;

Dżasminy Pietruszki lat 13 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu – wyróżnienie;

Mileny Rąby lat 13 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu – wyróżnienie.

Pozostali uczestnicy otrzymują upominki za udział w konkursie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas NOCY MUZEÓW w dniu 18 maja 2024 r. (sobota) o godz. 21:00 – tuż przed pierwszym spektaklem  teatru cieni.

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy wyróżnionym!

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie literacko-plastycznym pt.: „Tajemnicza kurierka Wanda”.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu komiksu opowiadającego fragment historii tytułowej kurierki Wandy – Władysławy Krystyny Rzepeckiej z d. Harat.
👉 Szczegóły w regulaminie konkursu.

Konkurs adresowany do uczniów szkół
podstawowych klas VI–VIII oraz szkół ponadpodstawowych z  województwa małopolskiego.

Zainteresowanych konkursem zapraszamy na seans filmu „Kurierka” po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Kurierka Wanda - konkurs