Zapraszamy do Zabawy Quizy i zagadki związane z ziemią Oświęcimską

Już teraz sprawdźcie swoją wiedzę związaną z Ziemią Oświęcimską oraz jej mieszkańcami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka quizów dotyczących historii naszego regionu. Gotowi? Zaczynamy!

Nasze Quizy

Helena Datoń jakiej nie znacie

Zapraszamy do kolejnego quizu przygotowanego przez nasze muzeum. Helena Datoń miała 17 lat, gdy wybuchła II wojna światowa. Urodziła się i mieszkała w Chrzanowie.
NOWY QUIZ

Jak dobrze znasz MPMZO

Śledzisz rozwój Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej? Wiesz w którym roku powstało nasze Muzeum? Pytań mamy więcej. Sprawdź ile o nas wiesz.

Historia „KAZKA” Jędrzejowskiego

Sprawdź swoją wiedzę na temat historii Kazimierza Jędrzejowskiego. Przed przystąpieniem do quizu - zachęcamy zapoznać się z jego historią. Kliknij, by poznać szczegóły.

Czy znasz tych bohaterów?

Mieszkańcy Oświęcimia i sąsiednich miejscowości pomagali więźniom KL Auschwitz na ogromną skalę. Sprawdź, co wiesz o tej, w dalszym ciągu mało znanej, a tak ważnej części historii II wojny światowej.

Quiz wiedzy o ziemi oświęcimskiej II

Zapraszamy Was na kolejny quiz związany z wiedzą ogólną o ziemi oświęcimskiej. Nie będzie łatwo 😉

Quiz wiedzy o ziemi oświęcimskiej

Zabieramy Was w podróż po ziemi oświęcimskiej. Komplet punktów zdobędą jednak tylko znawcy lokalnej historii.

Quiz wiedzy o Oświęcimiu

Oświęcim ma wspaniałą, ponad 800-letnią historię. Uwaga: tylko prawdziwi znawcy dziejów tego pięknego miasta mają szanse na komplet punktów.

Co Ty wiesz o Kętach?

Kęty mają długą i piękną historię. Jeśli w quizie wskażesz 10 poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące tego miasta, będziesz mistrzem.

Świątynie i miejsca kultu na ziemi oświęcimskiej

Myślicie, że dużo wiecie o historii kościołów, kaplic i figur przedstawiających świętych znajdujących się w Oświęcimiu i pobliskich miejscowościach?